خبر فوری
This content is not available in your region

تماس صورت پرستار اسپانیایی با دستکش آلوده، عامل احتمالی ابتلا به ابولا

نظرها
تماس صورت پرستار اسپانیایی با دستکش آلوده، عامل احتمالی ابتلا به ابولا
اندازه متن Aa Aa

آخرین گزارشها از پرستار اسپانیایی مبتلا شده به ویروس ابولا حکایت از آن دارد که احتمالا تماس دستکش آلوده او با صورتش سبب ابتلا به این بیماری کشنده شده است.

این پرستار بیمارستان لا پاس کارلوس مادرید، دو بار با کشیش آلوده به این ویروس تماس داشته است.

یک پزشک متخصص بیماریهای مناطق گرمسیری می گوید: “ما تمام مراحلی را که او در اتاق بوده و لباسهایش را درآورده بررسی کردیم. او به من گفت که احتمالا اشتباها یکی از لباسهایش به صورتش برخورد کرده است. ما فقط می خواهیم بدانیم که آیا او در انجام این کار مرتکب اشتباهی شده یا نه؟”

همزمان تعدادی از پرستاران بیمارستان کارلوس مادرید نگران از این که اولین مورد ابتلا به ویروس مرگبار ابولا در اروپا در محل کار آنها روی داده، خواهان اطلاع رسانی مقامات در این زمینه شدند.

یکی از آنها می گوید: “من فکر می کنم که آنها کارشان را به درستی انجام نمی دهند. از ابتدا هم همین طور بوده است. آنها فکر می کنند ما نادانیم و هیچ توجهی به وضعیت سلامتی پرسنل بیمارستانها و مردم نمی کنند. آنها فقط هر کاری را که خودشان می خواستند انجام دادند. اکنون امیدواریم که حال این زن بهبود یابد و شخص دیگری هم آلوده نشود.”

آپارتمان این پرستار کاملا ضدعفونی شده و سه تن از نزدیکان او نیز در قرنطینه قرار گرفته اند.

ابولا تاکنون جان حداقل 3500 نفر را در جهان گرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.