خبر فوری

تظاهرات در حاشیه نشست کار در میلان

تظاهرات در حاشیه نشست کار در میلان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نشست درباره موضوع اشتغال در اروپا روز چهارشنبه در میلان کار خود را آغاز کرد.

در این نشست که حدود ۲۰ رییس دولت و مقام اروپایی شرکت دارند موضوعاتی چون وضعیت اشتغال جوانان اروپایی و اعمال تدابیر ریاضت اقتصادی به بحث گذاشته می شود.

در حاشیه این نشست مخالفان سیاستهای اقتصادی ماتئو رنزی، نخست وزیر ایتالیا دست به تظاهرات زدند.

معترضان در میلان واکنشهای متفاوتی نسبت به وضعیت دارند:
«اگر اعمال سیاستهای ریاضتی ادامه پیدا کند جنوب اروپا قربانی خواهد شد. شاهد تحولات اسپانیا با قانون کار راخوی هستیم. بخاطر اینکه نمی توانیم ارزش پول را کمی کاهش دهیم ارزش کار را پایین می آوریم. به سمت کاهش حقوق و دستمزدها حرکت می کنیم و شاهد جنگ بین افراد فقیر هستیم. »

«این به معنای آنست که همگی وضعیت متزلزلی خواهیم داشت و در موضع ضعف خواهیم بود.»

«برای آنها منافع دیگری بجز اشتغال جوانان وجود دارد.»

«تقصیر سیاستمداران است که سیاست صنعتی مناسبی ندارند. امری که ایتالیا را به ورشکستگی کشانده است. »

در ایتالیا ۴۴ درصد جونان این کشور دچار معضل بیکاری هستند. با وجود تغییراتی در قانون کار این کشور برای مقابله با سوء استفاده کارفرمایان در اخراج کارمندان، معترضان ایتالیایی همچنان خواهان تحولات عمیق در بخش اشتغال هستند.

مارگریتا سفورزا، خبرنگار ارسالی یورونیوز به میلان می گوید: «شاهد تظاهرات علیه تدابیر ریاضتی و تضعیف موقعیت افراد هستیم. در حالی که اروپا از نخست وزیر ایتالیا اعمال اصلاحات اساسی را انتظار دارد این نوع تظاهرات، دولت ماتئو رنزی را در موقعیت دشواری قرار می دهد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.