خبر فوری
This content is not available in your region

کشته شدن ۱۸ نفر در اعتراضات هوادران کرد ها در ترکیه

نظرها
کشته شدن ۱۸ نفر در اعتراضات هوادران کرد ها در ترکیه
اندازه متن Aa Aa

خشونت ها در برخی از شهرهای ترکیه در حالی افزایش یافته که معترضان کرد سه شنبه شب نیز در استانبول و برخی دیگر از شهرها دست به تظاهرات زدند.

معترضان از عدم مداخله ترکیه در کمک به کردهای شهر کوبانی که زیر آتش سنگین شبه نظامیان گروه دولت اسلامی هستند، خشمگین اند. در اعتراضات روزهای اخیر دست کم ۱۸ نفر در شهرهای مختلف ترکیه جان شان را از دست داده اند. مقامات دولتی گفته اند که بیشتر قربانیان در جریان درگیری میان فعالان کرد و حامیان اسلام گرایان افراطی بوسیله شلیک گلوله کشته شده اند. مقامات ترکیه همچنین معترضان را به «خیانت به کشور» متهم کرده اند.

از سوی دیگر تظاهرات کردهای شهر هامبورگ آلمان علیه گروه دولت اسلامی در سه شنبه شب به زد و خورد میان جامعه کردهای هامبورگ و اسلام گرایان افراطی انجامید که طی آن ۲۳ نفر مجروح شدند.

درگیری ها در هامبورگ وقتی به خشونت کشیده شد که معترضانی که بیشتر کرد بودند روبروی یک مسجد تجمع کردند که گروهی از اسلام گرایان در آنجا حضور داشتند و پلیس نتوانست مانع زد و خوردهای میان دو طرف شود.

جمعیت جامعه کردهای ساکن آلمان بالغ بر ۸۰۰ هزار نفر برآورد می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.