خبر فوری
This content is not available in your region

پارلمان اروپا نامزدی نخست وزیر پیشین اسلووانی را رد کرد

پارلمان اروپا نامزدی نخست وزیر پیشین اسلووانی را رد کرد
اندازه متن Aa Aa

پارلمان اروپا کاندیدایی خانم آلنکا براتوشک، کاندیدای اسلووانی برای انرژی را رد کرده است. نمایندگان با یکصد و دوازده رای منفی در مقابل سیزده رای موافق و دو رای ممتنع، این کاندیدا را که گفته می شد خود را در زمان نخست وزیریش نامزد پیوستن به کمیسیون اروپا کرده، رد صلاحیت کرده اند.

اما آقای آریاس کانیته، کاندیای اسپانیا که او هم بخاطر منافعش در شرکتهای نفتی، جنجال برانگیز بود، علیرغم ششصد هزار امضای مخالفین او، تایید صلاحیت شده است. مخالفین آقای کانیته می گویند کسی که در شرکتهای نفتی سرمایه دارد، نباید کمیسر اروپا در امور آب و هوا و انرژی بشود و این معرف تضاد منافع خواهد بود.

یکی دیگر از کاندیداهایی که صلاحیت او مورد بحث فراوان فرار داشت، پیر مسکوویسی، وزیر اقتصاد سابق فرانسه است. گفته می شد شخصی که سیاستهای اقتصادیش در کشورش با شکست روبرو شده، نمی تواند در کمیسیون اروپا مسئولیتی مشابه بر عهده گیرد، اما پارلمان اروپا پس از بحث گسترده آقای مسکوویسی را برای مقام کمیسری اقتصاد تایید صلاحیت کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.