خبر فوری

اعتصاب کارکنان گورستان های سیرالئون همزمان با افزایش قربانیان ابولا

اعتصاب کارکنان گورستان های سیرالئون همزمان با افزایش قربانیان ابولا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کارکنان گورستان های فری تاون، پایتخت سیرالئون که مامور امحای اجساد قربانیان بیماری ابولا هستند در اعتراض به دیرکرد پرداخت حقوق و مزایا، دست از کار کشیدند.

این کارگران روزمزد در هفته حدود یکصد دلار درآمد دارند.

به دلیل باقی ماندن ویروس در اجساد، تنها افراد دوره دیده و مجهز به لباس های مخصوص و مواد ضد عفونی کننده می توانند در عملیات دفن قربانیان این بیماری شرکت کنند.

یکی از کارگران اعتصابی می گوید: «این یک کار موقتی است. وقتی شیوع بیماری متوقف شد، دیگر پولی در کار نیست. اجازه بدهید حقوقمان را همین الآن بگیریم. به خاطر این کار بدنام شده ایم. به پولش احتیاج داریم.»

وزارت بهداشت سیرالئون، قول داده که حقوق معوق یک هفته گذشته کارگران به سرعت پرداخت خواهد شد.

تا کنون دستکم ۱۲۱ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس مرگبار در سیرالئون جان خود را از دست داده اند. بسیاری از قربانیان ابتلا به ویروس ابولا در سیرالئون، کارکنان بیمارستان ها و مراکز بهداشتی این کشور هستند.

مسئول برنامه اضطراری بهداشت سیرالئون می گوید: «از ماه مه تاکنون بیش از ۶۰ نفر از کارکنان بخش بهداشت بر اثر آلودگی به این بیماری جان باخته اند. این مساله بسیار ناامید کننده است. برای کاهش بیماران، باید بسیار کوشید. اما صادقانه بگویم، شمار مبتلایان کماکان در حال افزایش است.»

تا کنون ۳۴۳۹ نفر بر اثر ابتلا به ابولا جان خود را از دست داده اند و هفت هزار و چهارصد و نود و دو نفر مورد آلودگی به این ویروس هم شناسایی شده است. اکثر قربانیان، ساکن کشورهای لیبریا، سیرالئون، نیجریه و سنگال بوده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.