خبر فوری
This content is not available in your region

تحویل تجهیزات مختلف به مرزبانان اوکراینی توسط آمریکا

نظرها
تحویل تجهیزات مختلف به مرزبانان اوکراینی توسط آمریکا
اندازه متن Aa Aa

ویکتوریا نولاند، معاون وزیر خارجه آمریکا در دیدار روز چهارشنبه خود از اوکراین تاکید کرد که سازمان امنیت و همکاری اروپا فقط در صورت برقراری شرایط صلح است که خواهد توانست کار خود را به خوبی انجام دهد.

او که به همراه سفیر آمریکا در کی اف با مرزبانان اوکراینی دیدار می کرد، از تحویل خودرو، دوربین و دیگر امکانات لازم برای نظامیان این کشور که امنیت مرزها را در اختیار دارند، خبر داد.

ارزش این تجهیزات که غیرنظامی عنوان شده ده میلیون دلار گزارش شده است.

معاون وزیر امور خارجه آمریکا با یادآوری این که سازمان امنیت و همکاری اروپا صرفا یک ماموریت غیرنظامی و نه نظامی را در اوکراین دارد، گفت: “این سازمان فقط در شرایط صلح است که می تواند ماموریت خود را انجام دهد. اما در مناطقی از اوکراین همچنان تبادل آتش ادامه دارد و آنها قادر به انجام ماموریت خود نیستند. برای همین ما هم از موضع آقای پوروشنکو مبنی بر اجرای کامل آتش بس بخصوص در فرودگاه دونتسک، دبالتسو و شاستیا حمایت می کنیم. ما همچنین خواهان آن هستیم که به مرز میان روسیه و اوکراین، همانند مرزهای بین المللی، توجه شود.”

ماریا کورنیوک، خبرنگار یورونیوز در کی اف، با بیان این که تمام این امکانات فردا به مناطقی که عملیات ضد تروریستی در آن جریان دارد، منتقل خواهد شد می گوید: “آمریکا همچنین تا پایان سال 2014، پنجاه کامیون زره پوش و هزاران جلیقه ضد گلوله را در اختیار سربازان اوکراینی خواهد گذاشت.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.