خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات گسترده علیه بی تفاوتی دولت ترکیه نسبت به سرنوشت کوبانی

تظاهرات گسترده علیه بی تفاوتی دولت ترکیه نسبت به سرنوشت کوبانی
اندازه متن Aa Aa

در استانبول پایتخت ترکیه روز شنبه یازدهم اکتبر جمع بزرگی از شهروندان کرد و طرفداران حمایت از پیشمرگه هایی که در کوبانی در حال نبردند، علیه بی تفاوتی و کوتاهی دولت اردوغان نسبت به سرنوشت کوبانی دست به اعتراض زدند.

همچنین در شهر دوسلدرف آلمان حدود بیست هزار نفر از مهاجران کرد ساکن آلمان تظاهراتی در محکومیت گروه موسوم به دولت اسلامی برپا کردند. معترضان با در دست داشتن پلاکارهایی که حاوی عکس عبدالله اوجالان رهبر حزب “پ کا کا” و شعارهایی در حمایت از نبرد پیشمرگه های کوبانی بود، خواهان رفع ممانعت دولت ترکیه از پیوستن رزمندگان پ.کا.کا به نبرد در کوبانی شدند.

پیش از این عبدالله اوجالان تهدید کرده بود که در صورت ادامه سیاست کنونی دولت اردوغان در قبال کوبانی، گفتگوهای صلح کردها با دولت قطع خواهد شد.

روز شنبه در پاریس نیز تظاهراتی در محکومیت جنایات گروه دولت اسلامی برگزار شد و شرکت کنندگان خواستار رساندن سلاح های سنگین به پیشمرگه های کوبانی برای متوقف کردن پیشروی شبه نظامیان شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.