خبر فوری
This content is not available in your region

شهرهای اروپا صحنه اعتراضات علیه توافقنامه تی تی آی پی

نظرها
شهرهای اروپا صحنه اعتراضات علیه توافقنامه تی تی آی پی
اندازه متن Aa Aa

بسیاری از شهرهای اروپایی روز شنبه صحنه اعتراضات محالفان توافقنامه تجارت و سرمایه گذاری فراآتلانتیک بین آمریکا و اتحادیه اروپا موسوم به تی تی آی پی بودند.

تظاهرکنندگان شرق تا غرب و از شمال تا جنوب اتحادیه اروپا به شیوه های متفاوت اما یکصدا، مخالفت خود را با این توافقنامه ابراز داشتند.

آنها با در دست داشتن پلاکاردها و سر دادن شعارهایی خواستار توقف این توافق نامه شدند.

در حالی که موافقان ادعا می کنند که این توافق نامه موجب افزایش نرخ رشد اقتصادی و اشتغالزایی در آمریکا و اروپا می شود، مخالفان با انتقاد از آن، براین باورند که استانداردهای آمریکا پایین تر از اروپاست و این توافقنامه به خصوصی سازی خدمات عمومی منتهی خواهد شد.

منتقدان می گویند این توافقنامه موجب قدرتمند تر شدن تجارت جهانی و تضعیف مقررات حمایت از کارگران و مصرف کنندگان می شود و آن را تهدیدی برای محیط زیست و امنیت غذایی می خوانند.

کمیسیون اروپا اطمینان داده است که این توافقنامه خدمات عمومی را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

اتحادیه اروپا وآمریکا سال گذشته مذاکراتی را آغاز کردند که هدفش ارتقای داد وستد و سرمایه گذاری های دوجانبه از طریق کاهش موانع تجاری برای شرکتهای بزرگ از جمله قوانین امنیت غذایی، استاندارهای زیست محیطی و مقررات بانکی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.