خبر فوری
This content is not available in your region

اعتصاب کارکنان بهداشت لیبریا و خطر شیوع غیر قابل کنترل ابولا

نظرها
اعتصاب کارکنان بهداشت لیبریا و خطر شیوع غیر قابل کنترل ابولا
اندازه متن Aa Aa

گزارش ها حاکیست حدود دو هزار تن از کارگران و کارکنان بخش خدمات بهداشت و درمان در جمهوری لیبریا در غرب آفریقا که از مراکز اصلی شیوع ابولا است،تهدید به اعتصاب کرده اند. خواست این کارگران افزایش دستمزد و برخورداری از بیمه بهتر و تجهیزات حفاظتی بیشتر است.

مسئول بخش یک بیمارستان با اشاره به یکی از کارکنانش می گوید: “می بینید که او
چگونه نگاه می کند؟ برای اینکه اکسیژن نیست و راهی برای تنفس ندارد.”

اعتصاب کارکنان قرار است از نیمه شب دوشنبه آغاز شود. مسئول بخش این بیمارستان می گوید: “اعتصاب بدان معناست که بخشی از بیمارانی که تا کنون در قرنطینه بوده اند خواهند مرد و آنها که توان جسمی کافی دارند بیمارستان را ترک می کنند و به خانه هایشان می روند، زیرا نیاز به غذا دارند. به این ترتیب آلودگی به ویروس ابولا در سطح جامعه گسترده تر خواهد شد.”

یکی از بیماران بیمارستان می گوید: “ما به غذای به موقع و رسیدگی به موقع نیاز داریم. ما به درمان پزشکی و پرستاری نیاز داریم. امروز صبح غذا نخوردیم چون هیچ کارگر و پرستاری اینجا نبود.”

رئیس اتحادیه کارکنان بهداشت می گوید “دیداری که روز دهم اکتبر برای حل نارضایتی کارگران و کارمندان با مقامات دولتی برگزار شد، به دلیل نپذیرفتن مطالبات آنها به بن بست رسید.”

او اضافه می کند: “مسئول این مشکل حکومت است. مردم باید از دست حکومت خشمگین باشند و نه از دست ما.”

ابولا چیست؟

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.