خبر فوری
This content is not available in your region

پناهجویان کوبانی: ترکیه اجازه نمی دهد به بچه های خود نان برسانیم

نظرها
پناهجویان کوبانی: ترکیه اجازه نمی دهد به بچه های خود نان برسانیم
اندازه متن Aa Aa

پناهجویان کرد کوبانی که در مرز ترکیه و سوریه به سر می برند، از سرنوشت افراد خانواده خود که در کوبانی گیر افتاده اند به شدت نگرانند.

یک کشاورز اهل کوبانی در مرز ترکیه می گوید: “این درست نیست. می خواهم این نان را به بچه هایم که آنطرف مرز هستند برسانم، اما عبور از مرز ممنوع است.”

در پی محاصره کوبانی توسط نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی و پیشروی روزهای اخیر این شبه نظامیان در بخش مهمی از شهر، ارتباط صدها تن از کسانی که در داخل شهر مانده اند با خارج قطع شده است.

یک زن پناهجوی کوبانی می گوید: “شوهر من پیر است و نیاز به کمک پسرش دارد تا بتواند راه برود. از سربازان خواستم اجازه دهند تا او را همراهی کنیم، اما نگذاشتند.”

به گزارش سازمان ملل متحد دست کم ۵۰۰ نفر از شهروندان کوبانی که غالبا افراد مسن هستند در شهر باقی مانده اند و بیم آن می رود در صورت تسلط شبه نظامیان دولت اسلامی بر شهر قتل عامی صورت گیرد.

باوجود آنکه حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا به مواضع شبه نظامیان دولت اسلامی بیش از دو هفته است ادامه دارد، اما نبرد بر سر کوبانی پایان نیافته و پیشمرگه های کرد طی سه روز گذشته کنترل خود بر بخش مهمی از نقاط مشرف به این شهر را از دست داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.