وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

بوسنی و هرزگوین؛ برگزاری جشن پیروزی ملی گرایان در انتخابات

بوسنی و هرزگوین؛ برگزاری جشن پیروزی ملی گرایان در انتخابات
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

با وجود آنکه نتایج اولیه انتخابات بوسنی و هرزگوین روز دوشنبه اعلام خواهد شد، اما پیش بینی ها گویای برتری نامزدهای ملی گرا در انتخابات اخیر است. به همین دلیل هزاران نفر از حامیان بکیرعزت بگوویچ نماینده جامعه مسلمانان بوسنی، یکشنبه شب به خیابانهای سارایوو آمدند تا پیروزی شان را جشن بگیرند.

آقای عزت بگوویچ که با شعار «داشتن یک کشور قوی و متحد» به میدان آمده است، می گوید: «باید بوسنی را از رکود خارج کرد و بسوی یکپارچه سازی با اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی، و مبارزه با فساد و جرم پیش برد و بالاتر از همه باید انرژی ها را صرف بازسازی اقتصادی و ایجاد اشتغال کرد.»

کشور بوسنی و هرزگوین توسط یک شورای ریاست جمهوری اداره می شود که متشکل از نماینده جامعه مسلمانان، صرب ها و کروات ها است.

در انتخابات اخیر، دراگان کوویچ، نامزد ملی گرای کرواتها بود و زلیکا تویانوویچ، نخست وزیر جمهوری صربها، نامزدی مردمان صرب این کشور را برعهده داشت.

اگرچه نمایندگان هر سه گروه با شعار تغییر و اصلاحات به میدان آمده اند اما از آنجا که این سیستم اداره کشور تاکنون بسیار پر هزینه بوده و اغلب منجر به مسدود شدن جریان تصمیم گیری و توقف روند توسعه اقتصادی شده است، شهروندان چندان امیدی به تغییر ندارند.