خبر فوری

استخوان های مصنوعی برای تمرین دانشجویان پزشکی

استخوان های مصنوعی برای تمرین دانشجویان پزشکی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در یک کارخانه در سائو پائولوی برزیل انواع استخوان مصنوعی برای هدف های آموزش پزشکی ساخته می شود. این استخوان ها که تقلیدی از استخوان های انسان و حیوان هستند، از پلی یورتان ساخته شده است. دانشجویان از آنها در جراحی آزمایشی، کاشت پروتز و عمل بر روی دندان استفاده می کنند.

پائولو کوستا ا سیلوا، مالک کارخانه می گوید: «این محصول به متخصصان امکان کاهش اشتباهات پزشکی را می دهد. زیرا قبل از عمل اصلی بر روی این استخوان ها تمرین می کنند تا با دقت بیشتری آنرا انجام دهند.»

در ساخت استخوان های مصنوعی از مواد بازیافتی استفاده می شود در نتیجه هزینه و دست آخر قیمت محصول بطور محسوسی کاهش پیدا می کند. قیمت استخوان ها بین شش تا ۱۳۰ یورو است. چهل کارمند این کارخانه همواره بر روی ترکیبات جدید مواد، کار و فرم های جدید ایجاد می کنند.

پائولو کوستا ا سیلوا، مالک کارخانه می گوید: «محصول طوری ساخته می شود که بسیار انعطاف پذیر باشد. برای مثال جمجمه را می توان به قسمت های مختلف برید. استخوان ران را می توان تغییر شکل داد و بیماری های مختلف مانند واروس و والگوس را در آن مطالعه کرد.»

کارخانه های مشابهی درسوییس و ایالات متحده نیز وجود دارد، با این حال تجارت این کارخانه برزیلی در حال رشد بسیار سریع است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.