خبر فوری
This content is not available in your region

تاکید جان کری بر اولویت حمله به اسلامگرایان افراطی در کشور عراق

نظرها
تاکید جان کری بر اولویت حمله به اسلامگرایان افراطی در کشور عراق
اندازه متن Aa Aa

نبرد میان اسلامگرایان افراطی و مبارزان کرد در شهر کوبانی سوریه بویژه در بخش های جنوبی و شرقی شهر ادامه دارد و شبه نظامیان افراطی بخش عمده ای از این شهر را که به نماد مقاومت کردها در سوریه تبدیل شده، اشغال کرده اند.

روز یکشنبه نیروهای داعش ویدئوهایی تبلیغی را منتشر کردند که نشان می داد آنها وارد کوبانی شده اند.

از زمان تشدید حملات داعش به شهر کوبانی در اواسط سپتامبر تا کنون، دست کم پانصد نفر کشته شده و دویست هزار نفر مجبور به فرار به آنسوی مرزهای ترکیه شده اند.

با این وجود جان کری، وزیر خارجه آمریکا که برای شرکت در کنفرانس بین المللی بازسازی غزه در مصر بسر می برد روز یکشنبه اعلام کرد که وضعیت کوبانی استراتژی نیروهای ائتلاف را در قبال داعش تعریف نمی کند.
آقای کری گفت: «ما از روز اول گفتیم که آوردن کشورها به پشت یک میز و تشکیل ائتلاف و بازسازی روحیه و توان ارتش عراق زمان زیادی می برد و ما ابتدا بر آن چیزی تمرکز کردیم که در عراق روی می دهد.»

در عراق نیز حملات روز یکشنبه نیروهای داعش، منجر به کشته شدن شصت نفر از جمله رئیس پلیس استان انبار و زخمی شدن دست کم ۱۲۰ نفر شد.

ترکیه به نیروهای ائتلاف اجازه داده است که از پایگاههایش برای حملات هوایی استفاده کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.