خبر فوری
This content is not available in your region

بان کی مون : خرابی ها در غزه قابل توصیف نیست

نظرها
بان کی مون : خرابی ها در غزه قابل توصیف نیست
اندازه متن Aa Aa

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد روز سه شنبه برای بازدید از نوار غزه وارد این منطقه شد.

وی میزان خرابی ها را غیر قابل توصیف دانست و تصریح کرد که این خرابی ها خیلی بدتر از خرابی هایی است که در جنگ سال ۲۰۰۹ میلادی مشاهده کردم.

وی گفت: “از رهبران هر دو طرف فلسطینی و اسرائیل می خواهم که مذاکرات خود را از سر گیرند تا به این ترتیب بتوانند نکات و دلایل ریشه ای اختلاف میان دو طرف را دریابند، در غیر اینصورت متاسفانه خشونت ادامه خواهد یافت.”

بیش از ۲۰ هزار خانه مسکونی در جریان جنگ ۵۰ روزه میان حماس و اسرائیل تخریب شده است و حداقل ۱۰۰ هزار نفر از اهالی غزه خانه هایشان را از دست دادند.

سفر بان کی مون همزمان با رای گیری نمادین پارلمان بریتانیا برای به رسمیت شناختن فلسطین به یک عنوان یک کشور همراه بود.

این رای گیری که موافقت اکثر اعضای پارلمان را در پی داشت از سوی مقام های فلسطینی به عنوان گامی مثبت تلقی شد اما در عین حال واکنش مردم اسرائیل را در پی داشت.

یکی از شهروندان تل آویو می گوید: “به نظر من تصمیم پارلمان بریتانیا برای به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک کشور یک تصمیم شتابزده است. این تصمیمی نیست که یک کشور خارجی که در میانه درگیری ها نیست بتواند اتخاذ کند.”

همزمان با دیدار بان کی مون از غزه، اهداکنندگان بین المللی در کنفرانسی در قاهره وعده دادند که مبلغی معادل ۵.۴ میلیارد دلار کمک برای بازسازی غزه اهدا کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.