خبر فوری
This content is not available in your region

حمایت پارلمان بریتانیا از برسمیت شناخته شدن دولت فلسطین

نظرها
حمایت پارلمان بریتانیا از برسمیت شناخته شدن دولت فلسطین
اندازه متن Aa Aa

نمایندگان پارلمان بریتانیا با ۲۷۴ رای موافق در مقابل ۱۲ رای مخالف، از برسمیت شناخته شدن فلسطین به عنوان دولتی مستقل در کنار دولت اسرائیل حمایت کردند.

اگرچه این رای سیاستهای دولت بریتانیا را تغییر نمی دهد اما دارای ارزشی نمادین و نشان دهنده گامی رو به جلو برای روشن شدن سرنوشت مردم فلسطین است.

دولت بریتانیا پیش از این اعلام کرده بود که گرچه هنوز فلسطین را به عنوان یک دولت مستقل برسمیت نشناخته، اما هرزمان که احساس کند این کار باعث بهبود روند صلح میان اسرائیل و فلسطین خواهد شد، آن را انجام داد.

این اقدامات از سوی دولت اسرائیل محکوم شده است چراکه اسرائیل معتقد است استقلال فلسطین تنها می تواند از طریق موفقیت در مذاکرات میسر شود.

قبل از بریتانیا نیز، سوئد اعلام کرد که دولت فلسطین را برسمیت می شناسد. قرار است مجالس ایرلند، دانمارک و فنلاند نیز با هدف احیای روند صلحی که متوقف شده، این موضوع را به رای بگذارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.