خبر فوری
This content is not available in your region

پیشروی پیکارجویان داعش به سمت بغداد

نظرها
پیشروی پیکارجویان داعش به سمت بغداد
اندازه متن Aa Aa

همزمان با تشدید حملات هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا علیه مواضع گروه «دولت اسلامی» (داعش) در اطراف شهر کوبانی، پیکارجویان این گروه اسلامگرای افراطی به پیشروی های خود به سمت شهر بغداد، پایتخت عراق، ادامه می دهند.

بر اساس گزارش ها، حمله انتحاری اعضای این گروه در یکی از شهرهای شیعه نشین در استان انبار در حومه بغداد مرگ ۲۵ تن از جمله یک عضو پارلمان عراق را در پی داشت.

در جریان حملات شبه نظامیان داعش به مناطق حومه بغداد از روز یکشنبه تاکنون دست کم ۷۷ تن جان باخته اند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا نیز در سخنانی از پیش بینی خود برای انجام یک عملیات “دراز مدت” علیه نیروهای گروه “دولت اسلامی” خبر داده است.

وی گفت: “ کاملا واضح است که در این مورد ما همزمان برای مقابله با ستیزه جویان داعش در استان انبار نیز اقدام خواهیم کرد و واقعا از شرایطی که در اطراف شهر کوبانی در سوریه در جریان است نیز نگرانیم. این خود نشان می دهد که داعش در هر دو سمت هم در سوریه و هم در عراق یک تهدید است و حملات هوایی نیروهای ائتلاف نیز در هر دو منطقه ادامه خواهد یافت.”

ائتلاف بین المللی در گزارشی اعلام کرده که طی دو روز گذشته ۲۱ حمله در داخل و اطراف کوبانی علیه مواضع داعش انجام داده و این امر کند شدن روند پیشروی این گروه را در پی داشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.