خبر فوری

بارش باران های سنگین و وقوع سیل در ایتالیا

بارش باران های سنگین و وقوع سیل در ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

بارش بارانهای سنگین در ایتالیا که از روز دوشنبه آغاز شده، باعث جاری شدن سیل در مناطق مرکزی و شمالی این کشور و کشته شدن چهار نفر شد.

بنا بر پیش بینی ها، وضعیت نامساعد آب و هوا همچنان ادامه خواهد داشت.

آب گرفتگی های وسیعی در مناطق مسکونی تاسکنی ایتالیا دیده می شود و شدت سیل باعث شد که روز سه شنبه دو زن در خودروشان کشته شوند.

یکی از ساکنان می گوید: «به جنوا نگاه کنید. در آنجا طی پنج سال دو بار سیل می آید اما ما در اینجا طی دو سال دو بار سیل داریم و اکنون در انتظار سیل سوم هستیم. آیا تنها باید آستین ها را بالا بزنیم و منتظر سومین سیل باشیم؟»

مردم محلی از وضعیت پیش آمده و عملکرد دولت ناراضی هستند.

دیگری می گوید: «دولت و مقامات محلی از ما مالیات می گیرند اما از این پول برای محافظت از ما استفاده نمی کنند. من هفتاد سال سن دارم و دیگر قصد ندارم پولی بپردازم. دیگر برایم مهم نیست.»

در منطقه تری یست واقع در شمال شرق ایتالیا، عملیات امداد و نجات همچنان ادامه دارد. مردم با توجه به جاری شدن سالانه سیل، خواهان اقدام اساسی دولت و سرمایه گذاری برای ایجاد یک سیسم هشدار سیل و محکم سازی مناطق مسکونی و زیرساختهای منطقه هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.