خبر فوری
This content is not available in your region

انفجارهای متعدد در کوبانی، همزمان با اخبار ضد و نقیض درباره کنترل این شهر

نظرها
انفجارهای متعدد در کوبانی، همزمان با اخبار ضد و نقیض درباره کنترل این شهر
اندازه متن Aa Aa

با ادامه نبرد در کوبانی، خبرهای ضد و نقیضی در مورد کنترل بر این شهر مرزی سوریه منتشر شده است.

از یکسو گفته می شود در پی حملات هوایی شدید جنگنده های ائتلاف طی یکی دو روز گذشته، مواضع داعش در کوبانی بشدت تضعیف شده و از سوی دیگر گفته می شود با اضافه شدن نیروهای کمکی و تسلیحاتی از داخل خاک سوریه، داعش موفق شده مواضع خود را تقویت کند.

دوربین هایی که از خاک ترکیه وقایع کوبانی را به تصویر می کشند، روز شنبه انفجارهای متعددی را در این شهر که هر روز از ساکنان آن کاسته می شود به ثبت رسانده اند.

طبق آمارهای سازمان ملل از شصت هزار نفر جمعیت کوبانی تنها هفتصد نفر باقی مانده اند.

یکی از آواره های این شهر که به ناچار خود را به خاک ترکیه رسانده می گوید:«اصلا شرایط خوبی نداریم. مجبور شدیم خانه و کاشانه خود را رها کنیم و بخاطر داعش به اینجا بیاییم.»

سازمان ملل می گوید بیش از یک و نیم میلیون آوراه سوری در حال حاضر در بیست و دو اردوگاه پناهندگان در خاک ترکیه بسر می برند.

آموزش پیشمرگه ها توسط بریتانیا در اربیل

درهمین حال و درحالی که پیشروی های داعش در برخی نقاط کلیدی عراق ادامه دارد، نیروهای نظامی بریتانیا در اقلیم کردستان عراق مشغول آموزش پیشمرگه ها برای جنگ با داعش هستند.

یکی از فرماندهان بریتانیایی بیشتر توضیح می دهد: «برنامه آموزشی قطعا دربرگیرنده نحوه استفاده از سلاح های دیگری که از سوی برخی کشورها در اختیار نیروهای کرد قرار گرفته هم خواهد شد. امیدواریم تعلیم پیشمرگه ها در نهایت، موجب برهم خوردن توازن به ضرر داعش شود.»

پیشمرگه ها با نحوه استفاده از سلاح های سنگین آشنا می شوند و در پایان این دوره آموزشی در اربیل، گواهی شرکت در دوره را نیز دریافت می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.