خبر فوری
This content is not available in your region

تدابیر ویژه در فرودگاه های پاریس و بروکسل به منظور مقابله با شیوع ابولا

نظرها
تدابیر ویژه در فرودگاه های پاریس و بروکسل به منظور مقابله با شیوع ابولا
اندازه متن Aa Aa

فرانسه عملیات مقابله با شیوع ابولا را از روز شنبه در فرودگاه شارل دو گل پاریس آغاز کرد.
در چارچوب این عملیات، مسافرانی که از گینه عازم فرانسه هستند یکبار در فرودگاه مبدا و بار دیگر در فرودگاه مقصد مورد کنترل قرار می گیرند.

بلژیک نیز از تدابیر ویژه ای برای کنترل چمدان های مسافران سه کشور آفریقایی درگیر ابولا خبر داده است. به همین منظور مقامات فرودگاه بروکسل جابجایی چمدان ها را به شرکتی خارج از فرودگاه سپرده اند.

یکی از کارکنان بخش حمل و نقل چمدان ها در این فرودگاه با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی گفت: « ما واقعا به اطلاعات شفاف و برنامه مشخص از طرف مقامات نیاز داریم. »

از سوی دیگر مقامات بهداشتی اسپانیا می گویند نتیجه آزمایش چهار تن که مشکوک به ابتلا به ابولا بودند منفی گزارش شده است.

در همین حال گفته می شود که حال پرستار اسپانیایی آلوده به ابولا روبه بهبود است. یکی از دوستان او گفت: «حال ترزا واقعا خوب است و می تواند مایعات و نوشیدنی بنوشد. او روحیه خوبی دارد.»

براساس گزارش روز جمعه سازمان جهانی بهداشت، ویروس مرگبار ابولا تاکنون ۹۲۱۶ تن را آلوده کرده که از این میان ۴۵۵۵ تن جان خود را از دست داده اند. بیشترین میزان ابتلا به این ویروس و مرگ ناشی از آن به ترتیب در سه کشور آفریقایی لیبریا، سیرالئون و گینه گزارش شده است.

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه از پایان شیوع ابولا در سنگال خبر داد. این سازمان احتمالا و در صورتی که اتفاق جدیدی رخ ندهد، روز دوشنبه پایان شیوع ابولا در نیجریه را اعلام خواهد کرد؛ کشوری که در آن ۲۰ مورد آلودگی به این ویروس گزارش شده و از این میان، هشت تن جان باخته اند.

از سوی دیگر سازمان ملل متحد و بانک جهانی در هشداری از نبود انسجام بین المللی نسبت به مقابله با ابولا در کشورهای درگیر انتقاد کرده اند. جیم یونگ کیم، رئیس بانک جهانی در کنفرانسی در پاریس گفت: «ما در مقابله با ابولا داریم شکست می خوریم.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.