خبر فوری
This content is not available in your region

دستگیری رهبر یک گروه تبهکار در مکزیک

نظرها
دستگیری رهبر یک گروه تبهکار در مکزیک
اندازه متن Aa Aa

مقامات مکزیک از دستگیری رهبر یک گروه قاچاق مواد مخدر خبر دادند که احتمالا با همکاری شماری از ماموران پلیس محلی شهر «ایگوالا» در ناپدید شدن چهل و سه دبیرستانی و معلم این شهر دست دارد.

«سیدرونی کاساروبیاس سالگادو» رهبر گروه تبکار «گورروس اونیدوس» روز پنجشنبه در یکی از ایست های بازرسی بزرگراه مکزیکو به تولوکا، شناسایی و دستگیر شد اما او می گوید ارتباطی با پرونده مفقودشدگان ندارد.

گروه «گورروس اونیدوس» متهم است که هنگام درگیریهای سه هفته پیش در ایگوالا و با همکاری پلیس محلی، چهل و سه دانش آموز و معلم را ربوده است. این درگیریها شش کشته و بیست و پنج زخمی نیز بر جا گذاشت.

روز جمعه، هزاران نفر در شهر آکاپولکو راهپیمایی کرده و از دولت خواستند هرچه سریعتر چهل و سه دانش آموز و آموزگار ناپدید شده را پیدا کند.

یکی از تظاهرکنندگان می گوید: «مردم خسته شده اند، تبهکاران در تمام اداره های دولتی نفوذ کرده اند و امور را در دست گرفته اند. آنها مشخص می کنند دولت چه کاری باید انجام دهد.»

بسیاری از معترضان آشکارا از همکاری بین گروه های جنایتکار و نیروهای پلیس محلی صحبت کرده و آن را محکوم می کنند. احتمال پیدا شدن مفقودشدگان روز به روز کمتر می شود اما مقام های مکزیک گفته اند که ۲۸ جسدی که اخیرا در یک گور جمعی کشف شده، به دانش آموزان ایگوالا مربوط نیست.