خبر فوری

دستگیری رهبر یک گروه تبهکار در مکزیک

دستگیری رهبر یک گروه تبهکار در مکزیک
اندازه متن Aa Aa

مقامات مکزیک از دستگیری رهبر یک گروه قاچاق مواد مخدر خبر دادند که احتمالا با همکاری شماری از ماموران پلیس محلی شهر «ایگوالا» در ناپدید شدن چهل و سه دبیرستانی و معلم این شهر دست دارد.

«سیدرونی کاساروبیاس سالگادو» رهبر گروه تبکار «گورروس اونیدوس» روز پنجشنبه در یکی از ایست های بازرسی بزرگراه مکزیکو به تولوکا، شناسایی و دستگیر شد اما او می گوید ارتباطی با پرونده مفقودشدگان ندارد.

گروه «گورروس اونیدوس» متهم است که هنگام درگیریهای سه هفته پیش در ایگوالا و با همکاری پلیس محلی، چهل و سه دانش آموز و معلم را ربوده است. این درگیریها شش کشته و بیست و پنج زخمی نیز بر جا گذاشت.

روز جمعه، هزاران نفر در شهر آکاپولکو راهپیمایی کرده و از دولت خواستند هرچه سریعتر چهل و سه دانش آموز و آموزگار ناپدید شده را پیدا کند.

یکی از تظاهرکنندگان می گوید: «مردم خسته شده اند، تبهکاران در تمام اداره های دولتی نفوذ کرده اند و امور را در دست گرفته اند. آنها مشخص می کنند دولت چه کاری باید انجام دهد.»

بسیاری از معترضان آشکارا از همکاری بین گروه های جنایتکار و نیروهای پلیس محلی صحبت کرده و آن را محکوم می کنند. احتمال پیدا شدن مفقودشدگان روز به روز کمتر می شود اما مقام های مکزیک گفته اند که ۲۸ جسدی که اخیرا در یک گور جمعی کشف شده، به دانش آموزان ایگوالا مربوط نیست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.