خبر فوری

لیبریا خواستار اقدام موثرتر جامعه بین الملل در برابر ابولا شد

لیبریا خواستار اقدام موثرتر جامعه بین الملل در برابر ابولا شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تلاش ها برای مهار ابولا در غرب آفریقا همچنان ادامه دارد. رییس جمهوری لیبریا که کشورش یکی از آسیب پذیرترین کشورهای غرب آفریقا در برابر این ویروس کشنده است، خواستار اقدامات موثرتر جامعه بین الملل در این راستا شد.

آموزش ساکنان محلی در مورد نحوه ابتلا و راه های شیوع این ویروس کشنده و اقدامات پیشگیرانه و نظارتی بین المللی، رئوس اصلی این تلاشها را تشکیل می دهند.

قرار است دولت کانادا هشتصد دوز واکسن آزمایشی مقابله با شیوع ابولا را روز دوشنبه در اختیار سازمان جهانی بهداشت قرار دهد.

در همین حال در فرودگاههای بسیاری در اروپا و آمریکا اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار گرفته است و مسافران پروازهای غرب آفریقا توسط پزشک معاینه می شوند. بعنوان نمونه
معاینه مسافران پروازهای گینه ورودی به فرودگاه شارل دوگل پاریس از روز شنبه در دستور کار مقامات فرانسه قرار گرفته است.

بریتانیا نیز با هدف کمک به ایجاد مراکز درمانی و آموزشی مبارزه با ابولا، بیش از هفتصد پرسنل نظامی به غرب آفریقا اعزام کرده است.

همزمان کوبا که تاکنون سیرالئون را در مبارزه با ابولا یاری داده است برای همکاری با آمریکا در این مورد ابراز آمادگی کرده است.

قرار است کوبا کمک های مشابهی را نیز در اختیار گینه و لیبریا قرار دهد.

این ویروس که سابقه آن به نزدیک چهل سال پیش بازمی گردد تنها در عرض چند ماه گذشته، درغرب آفریقا بیش از چهار هزار و پانصد قربانی گرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.