خبر فوری
This content is not available in your region

اتهامات روسف و نوِس به یکدیگر در مناظرۀ انتخاباتی برزیل

نظرها
اتهامات روسف و نوِس به یکدیگر در مناظرۀ انتخاباتی برزیل
اندازه متن Aa Aa

دیلما روسف، رئیس جمهوری کنونی برزیل، که با آئسیو نِوِس در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری رقابت می کند در مناظرۀ تلویزیونی بر دستاوردهای دولتش در مبارزه با فقر تاکید کرد.

آقای نِوِس اما در مناظره یکشنبه شب دولت خانم روسف را به فساد و رشوه گیری در شرکت ملی نفت پتروبراس و جلوگیری از انجام تحقیق در این مورد متهم کرد.

دیلما روسف در پاسخ به وی گفت:«من هرگز مانع انجام تحقیق در پتروبراس نشده ام و مسئولان مربوطه را از این کار باز نداشته ام تا ببینند در این شرکت دولتی چه می گذرد. اما حزب شما این کار را با بایگانی ۲۱۷ پرونده کرده است، پرونده هایی که ۲۴۲ سناتور کنگره و وزیر درگیر آن بوده اند.»

آئسیو نِوِس در پاسخ به خانم روسف گفت:«ما باید شرکتهای خود را حرفه ای و کارآ کرده و آنها را درگیر سیاست نکنیم، چرا که تمام این فسادها نتیجه انتصاب مدیران ارشد به سمت های مهم از سوی حزب شما و یا احزاب دیگر است که موضوعی سیاسی است.»

دیلما روسف، نامزد حزب کارگر در دور اول انتخابات ۴۲ درصد و آئسیو نِوِس، نامزد سوسیال دموکرات ها ۳۴ درصد آراء را به خود اختصاص دادند.

هر دو نامزد بدلیل عدم کسب اکثریت قاطع آراء راهی دور دوم انتخابات شده اند که در بیست و ششم ماه اکتبر برگزار می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.