خبر فوری
This content is not available in your region

رکود در بخش مسکن عامل اصلی افت آهنگ رشد اقتصادی چین

نظرها
رکود در بخش مسکن عامل اصلی افت آهنگ رشد اقتصادی چین
اندازه متن Aa Aa

چین، دومین قدرت اقتصادی دنیا در سه ماهه سوم سال جاری میلادی کندترین روند رشد اقتصادی طی پنج سال اخیر را داشته است. میزان رشد اقتصادی این کشور در این زمان با دو دهم درصد کاهش نسبت به سه ماهه دوم سال به رقم ۷.۳ درصد رسیده است.

رکود در بخش مسکن و مستغلات چین از عوامل اصلی افت آهنگ رشد اقتصادی این کشور معرفی شده است.

لی گانگ لییو، کارشناس اقتصادی از گروه بانکی ای ان زد می گوید: «اگر نگاهی به خانه های به فروش نرفته در شهرهای پرجمعیت بیاندازیم خواهیم دید که میزان فروش مسکن بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افت کرده است. بنابراین با اعمال سیاستهای انعطافی در بخش مسکن می توانیم شاهد بهبود وضعیت این بخش در آینده باشیم.»

بانک مرکزی چین برای تشویق بانکهای این کشور به اعطای وام به شرکتها و در نهایت شتاب بخشیدن به روند رشد اقتصادی اخیرا به پنج بانک بزرگ کشور ۵۰۰ میلیارد یوان معادل ۶۳ میلیارد یورو نقدینگی تزریق کرده است.

رشد تولیدات صنعتی چین نیز با وجود اینکه در ماه اوت به سطح پایینی رسیده بود که تاثیر منفی بر روی روند رشد اقتصادی کشور گذاشته است. با این وجود به نظر می رشد در ماه سپتامبر این بخش با هشت درصد رشد پویایی خود را بازیافته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.