خبر فوری
This content is not available in your region

در پی حمله به نیروهای مصری، گذرگاه رفح بسته شد

نظرها
در پی حمله به نیروهای مصری، گذرگاه رفح بسته شد
اندازه متن Aa Aa

در پی حمله اخیر مردان مسلح به نیروهای دولتی مصری در یک پست بازرسی در شبه جزیره سینا که بیش از سی کشته بر جای گذاشت، عبدالفتاح سیسی رئیس جمهوری مصر تصمیم به تشدید تدابیر امنیتی در مرز این کشور با نوار غزه گرفت. او پیش تر، در بخش هایی از این منطقه وضعیت اضطراری برای سه ماه اعلام کرده بود.

وی با متهم کردن عوامل خارجی به دست داشتن در این عملیات گفت: «چنین عملیاتی علیه ارتش مصر از خارج از کشور پشتیبانی مالی می شود و هدفش آن است که مصر و ارتش مصر را که ستون فقرات کشور است بشکند.»

عملیات خونبار روز جمعه شامل یورش به دو خودرو نظامی در منطقه الخروبه در نزدیکی نوار غزه و یک پست نظامی دیگر در منطقه العریش بود.

دولت مصر هم چنین در چهارچوب تدابیر امنیتی جدید خود، تصمیم به کنترل گذرگاه مرزی رفح گرفته است. به همین منظور این گذرگاه که به نوار غزه راه دارد برای مدت نامعلومی بسته شده است. رفح تنها راه خروجی از نوار غزه است که در کنترل اسرائیل نیست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.