خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

مردم برزیل به پای صندوق های رأی رفتند

نظرها
مردم برزیل به پای صندوق های رأی رفتند
اندازه متن Aa Aa

بیش از یکصد و چهل و دو میلیون برزیلی رئیس جمهور جدید خود را در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در این کشور برمی گزینند. این انتخاب از میان دو کاندیدای برگزیده در دور اول صورت می گیرد.

در یک سوی این رقابت دو قطبی، دیلما روسف ، رئیس جمهور فعلی برزیل از حزب کارگر است که به امید انتخاب شدن دوباره، رأی خود را در شهر ریو دوژانیرو صندوق انداخت، و در سوی دیگر آسیو نوس، سناتور سابق از حزب سوسیال دموکرات که مورد حمایت شرکت ها و تجار بزرگ و ارباب صنایع است.

در آخرین نظرسنجی ها، آسیو نوس با کسب ۴۶ درصد آرا از رقیب چپ گرای خود که ۵۴ درصد آرا را به دست آورده عقب افتاده است. در عین حال این آمار با درصد خطای دو درصدی ارائه شده است.

در چند روز گذشته رقبای سیاسی دیلما روسف، او را به فساد مالی نفتی با همدستی رئیس جمهور پیشین لولا داسیلوا متهم کرده بودند.

یکی از رأی دهندگان برزیلی می گوید: «امیدوارم اوضاع برای کشور من و همه دنیا، برای بچه ها و مدرسه ها بهتر بشود. همه چیز برای همه خوب پیش برود. همه برزیلی ها دوست دارند که کشوری خوب و توسعه یافته تر داشته باشند.»

دور اول انتخابات ریاست جمهوری برزیل در تاریخ سیزدهم مهر ماه گذشته برگزار شد و دو نامزد فعلی از میان سه نامزد برگزیده شده بودند.

در روز یکشنبه هم زمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات برای تعیین استانداران جدید در چند استان برزیل از جمله ریودوژانیرو نیز برگزار شد.