خبر فوری
This content is not available in your region

دیلما روسف به دنبال احیای اقتصاد برزیل

دیلما روسف به دنبال احیای اقتصاد برزیل
اندازه متن Aa Aa

دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل که برای دومین بار به این سمت برگزیده شده است، با مشکلات اقتصادی متعددی از جمله مهار تورم بالا، جذب سرمایه گذاری و احیای اقتصاد برزیل روبروست.

بازارهای برزیل که خواهان ایجاد تغییر در سیاستهای اقتصادی این کشور بودند، به ابقای خانم روسف در پست ریاست جمهوری، واکنشی منفی نشان دادند و ارزش سهام بورس سائوپائولو، صبح روز دوشنبه ۶ درصد کاهش یافت.

سونیا فلوری، تحلیلگر سیاسی در این باره می گوید: «دولت با چالش های متعددی روبروست؛ بحران اقتصادی یکی از آنهاست که منجر به توقف رشد کشور شده است. اما دولت توانست بیکاری را مهار کند؛ موضوعی که یکی از مهمترین نگرانی های روسف محسوب می شد. فکر می کنم او موفق شد که این پیام را بخوبی به رای دهندگان منتقل کند که در وضعیتی که تمام جهان دچار بحران است، برزیل به حفظ اشتغال و افزایش سطح حداقل دستمزدها پرداخت. فکر می کنم به همین دلیل او برنده شد. او ثابت کرد که قادر به مدیریت کشور در وضعیت بحران است.»

خانم روسف خود را متعهد کرده است که برای حل مشکلات اقتصادی این کشور، با مخالفان و منتقدان خود و همچنین مولدان کسب و کار همکاری کند و دو طبقه متوسط به بالا و جامعه فقیر برزیل را با یکدیگر آشتی دهد.

فعالان اقتصادی در انتظارند تا ببینند خانم روسف برای اجرای اصلاحات چه کسی را به عنوان وزیر جدید اقتصاد این کشور معرفی خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.