خبر فوری
This content is not available in your region

ازدواج اجباری و آزار جسمی و روانی، سرنوشت دختران و زنان دربند بوکوحرام

ازدواج اجباری و آزار جسمی و روانی، سرنوشت دختران و زنان دربند بوکوحرام
اندازه متن Aa Aa

سازمان دیده بان حقوق بشر مستقر در نیویورک می گوید گروه اسلامگرای بوکوحرام در نیجریه، زنان و دختران ربوده شده را به ازدواج اجباری و گرویدن به اسلام وادار کرده است.

در گزارش دیده بان حقوق بشر با استناد به اظهارات قربانیان و شاهدان عینی آمده است که زنان و دختران دربند گروه بوکوحرام ناگزیر به تحمل آزار جسمی و روانی، کار اجباری، و تجاوز هستند.

یکی از زنانی که توانسته از دست بوکوحرام فرار کند، گفت: «من در خانه در حال بسته بندی مواد غذایی بودم که صدای شیلک گلوله شنیدم. ما پا به فرار گذاشتیم و آنها ما را محاصره کردند و با خود بردند. آنها گفتند ما شما را گرفته ایم و می خواهیم شما را به اسلام دربیاوریم.»

دیگری افزود: «آنها گفتند مسلمانان یک طرف بایستند. چهار نفر از ما که مسیحی بودند طرف دیگر رفتیم. آنها مسلمانان را رها کردند و ما را نگه داشتند.»

بوکوحرام از سال ۲۰۰۹ (پنج سال پیش) بیش از ۵۰۰ زن و دختر را ربوده است. آدم ربایی های این گروه از ما مه سال ۲۰۱۳ و با اعلام وضعیت اضطراری در نیجریه افزایش یافته است.

گروه بوکوحرام خواستار مبادله زنان و دختران ربوده شده با شورشیان وابسته به این گروه است که در زندان بسر می برند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.