خبر فوری
This content is not available in your region

غرب اوکراین خرسند و شرق کشور ناراضی از نتیجه انتخابات پارلمانی

غرب اوکراین خرسند و شرق کشور ناراضی از نتیجه انتخابات پارلمانی
اندازه متن Aa Aa

نتایج انتخابات پارلمانی اوکراین و مشارکت ضعیف شهروندان شرق کشور در آن گواه دیگری بر فاصله عمیق میان بخشهایی از مناطق شرقی با پایتخت و غرب اوکراین است.

پیروزی احزاب هوادار غرب در این انتخابات، مایه ناخشنودی جدایی طلبان هوادار روسیه و ولادیمیر پوتین در شرق، اما باعث خوشحالی هواداران اروپا و غرب در کی یف شده است.

یکی از ساکنان کی یف می گوید: «به پوروشنکو (رییس جمهوری) رای دادم و از نتایج خوشحالم چرا که او برای مردم کار می کند و من از این کار او بسیار راضی و ممنون هستم.»

دیگری می گوید: «اینکه حزب رئیس جمهوری پیشتاز است، بلحاظ تئوریک قابل فهم است چرا که گزینه های بهتر و بیشتری وجود نداشت.»

ساکنان غرب و شرق اوکراین خواهان پایان درگیری ها و ناآرامی ها هستند اما هر یک به سود خود.

در این میان گروهی در شرق به اوکراین متحد و نیرومند می اندیشند. یکی از ساکنان دونتسک در این باره می گوید: «باور شخصی من این است که کی یف باید دست از جنگ بردارد و اوکراینی قدرتمند بسازد تا مناطق لوهانسک و دونتسک راغب باشند که برگردند و بخشی از اوکراین مستقل و جدید باشند.»

در دونتسک و لوهانسک، دو شهر تحت کنترل جدایی طلبان اگرچه زندگی جریان عادی خود را دارد اما درگیری های گاه و بیگاه، همچنان آتش بس شکنندۀ موجود را تهدید می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.