وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

«النهضه» شکست خود در انتخابات تونس را پذیرفت

«النهضه» شکست خود در انتخابات تونس را پذیرفت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حزب اسلامگرای میانه روی «النهضه» با قبول شکست خود در انتخابات پارلمانی ۲۰۱۴ میلادی تونس به حزب سکولار «ندای تونس»، پیروز انتخابات، تبریک گفت.

«النهضه» اولین حزب اسلامگرایی بود که پس از انقلاب و سقوط دولت زین العابدین بن علی در سال ۲۰۱۱ میلادی قدرت را در این کشور در دست گرفت.

علی العریض، نخست وزیر پیشین و نماینده منتخب «النهضه» برغم شکست حزبش گفت: «ما هنوز هم یکی از بزرگترین احزاب هستیم، کار می کنیم و هنوز هم بهترین حامی و حافظ دموکراسی و آزادی هستیم.»

یکی از حامیان حزب «النهضه» هم گفت: « از طریق رسانه ها مطلع شدیم و به حزب ندا بخاطر نتیجه ای که کسب کرده است، تبریک می گوییم. پیروزی آنها ثمره تلاش آنهاست.»

حزب «النهضه» ۶۷ و حزب «ندای تونس» به رهبری باجی قائد السبسی ۸۰ کرسی از ۲۱۷ کرسی پارلمان را ازآن خود کرده اند.

انتخابات امسال تونس گامی مهم در گذار این کشور به دمکراسی ارزیابی می شود؛ کشوری که با خودسوزی جوانی سبزی فروش آغازگر انقلاب ها و خیزش موسوم به «بهارعربی» شد و به نماد قیام اعراب علیه حاکمان اقتدارگرا تبدیل گردید.

نتایج قطعی دومین انتخابات پارلمانی آزاد تونس در روزهای آتی اعلام می شود.