وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

صدمین سال وقوع جنگ جهانی اول؛ رهبران جهان در «ایپر»

صدمین سال وقوع جنگ جهانی اول؛ رهبران جهان در «ایپر»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رهبران جهان در ادامه ویژه برنامه بزرگداشت صدمین سال وقوع جنگ جهانی اول، روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت نبردهای بزرگ در منطقه فلاندر بلژیک، شرکت کردند.

دهها رهبر سیاسی، از جمله اعضای خانواده های سلطنتی بلژیک و هلند، صدر اعظم آلمان و رئیس جمهوری مجارستان در شهر «ایپر» بلژیک گردهم آمدند.

منطقه فلاندر بلژیک طی سالهای ۱۹۱۴ تا ۱۹۱۸میلادی شاهد درگیری های خونینی بود. نبرد سنگین میان طرفین برای کنترل بر این منطقه کلیدی، در نهایت منجر به نابودی شهرهای کوچک فلاندر و مرگ دست کم نیم میلیون نفر شد.

مراسم روز سه شنبه در چهل کیلومتری «نیوپورت» برگزار شد، جایی که صدسال پیش ارتش بلژیک منطقه بزرگی را زیر آب برد تا بتواند مانع از پیشروی سربازان آلمانی شود.

به گفته شاندور ژیروس، خبرنگار یورونیوز در بروکسل، در این مراسم، در کنار رهبران اتحادیه اروپا، میهمانانی از کشورهای آفریقایی، آسیایی و آمریکایی نیز حضور داشتند.