خبر فوری
This content is not available in your region

فروش رکورد اجناس مربوط به جشن هالووین در آمریکا

فروش رکورد اجناس مربوط به جشن هالووین در آمریکا
اندازه متن Aa Aa

جشن هالووین که شب نهم آبان ماه برگزار می شود بقدری در فرهنگ مردم آمریکا ریشه دوانده که محبوب ترین جشن در ایالات متحده بشمار می رود و آمار و ارقام مربوط به فروش لباس و اجناس برای این جشن در مخیله نمی گنجد. میزان خرج آمریکایی ها برای برگزاری جشن هالووین امسال مجموعا به رقم ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار رسیده است.

مسئول یک فروشگاه در نیویورک می گوید: «فکر می کنم جشن هالووین اخیرا بین بزرگسالان نیز طرفدار پیدا کرده است. من شنیده ام که مغازه داران غرفه های مربوط به فروش اجناس برای کودکان را حذف کرده اند زیرا نمی توانند میزان سود بالایی داشته باشند.»

یک شهروند آمریکایی می گوید: «تا زمانی که لباسها منحصر به فرد و جالب هستند واقعا خوشایند است. سال پیش خودم را به شکل یک راهبه حامله درآورده بودم.»

فروش البسه و اجناس مربوط به جشن هالووین طی ده سال گذشته در آمریکا رونق چشمگیری داشته است.

میانگین خرج هر آمریکایی برای برگزاری این جشن تقریبا ۷۷ دلار اعلام شده، این رقم در سال ۲۰۰۵ حدود ۴۸ دلار بوده است.

خرج برای خرید وسایل دکوراسیون هالووین امسال به رقم ۲ میلیارد دلار رسیده است. براساس آمارها ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار نیز به خرید لباسهای این جشن اختصاص داده شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.