خبر فوری
This content is not available in your region

جنبش و حرکت در آثار هنری سینتیک در لندن

نظرها
جنبش و حرکت در آثار هنری سینتیک در لندن
اندازه متن Aa Aa

بیش از ۱۰۰ هنرمند از ۱۵ کشور، در «بازار هنر سینتیک» لندن آثار خود را به نمایش گذاشته اند. در اینجا عالیترین فن آوری ها با هنر متعالی در هم آمیخته اند و بازدیدکنندگان را مسحور آثاری می کنند که یک لحظه هم ساکن نمی شوند.

دیان هاریس، یکی از بنیانگذارن بازار هنری سینتیک می گوید: «به نظرم هنر سینتیک نشان می دهد که هنرمند مرزها را در می نوردد. در نتیجه هنرمندان پا به سرزمین علوم می گذراند : ریاضیات، فیزیک، زیست شناسی. آنها می خواهند تازه ترین مواد را امتحان کنند و از این مواد هوشمند، مثل قلموی نقاشی بعنوان ابزار کار خود استفاده می کنند.»

هنر سینتیک (Kinetic art) هنری است که در آن حرکت و جنبشِ فضا، زمان، انرژی یا ماده در نظر گرفته شده است. بخاطر استفاده از جنبش و حرکت، هنر سینتیک با فرمهای سنتی هنری متفاوت است. استل لووات، منتقد هنری می گوید: «این آثار هنری به مفهوم سنتی، هنر نیستند. وقتی به گالری هنری می رویم می خواهیم احساسات به نمایش گذاشته شده هنرمند را ببینیم، اینکه هنرمند هر چه در وجودش بوده را روی بوم نقاشی ریخته است. اینجا چنین چیزی نمی بینید، آنچه می بینید مثل احساسی نیست که از دیدن اثری از جی دبلیو ترنر (نقاش بریتانیایی قرن۱۹) به شما دست می دهد و تا اعماق وجودتان نفوذ می کند. هنر این روزها به این سو می رود. هنر بیشتر شبیه به سیرک شده است.»

از اوایل قرن بیستم، هنرمندان سعی کردن جنبش و حرکت را در آثار خود بگنجانند. هنر سینتیک در اوایل دهه ۶۰ میلادی در اروپا پدیدار شد وپیوند محکمی بین دنیای علم و هنر بوجود آورده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.