وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نتایج اولین روز از رقابت های جودوی ابوظبی

نتایج اولین روز از رقابت های جودوی ابوظبی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در اولین روز از رقابت های جودوی ابوظبی، اورانتسگسگ مونخابات به مدال طلای وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان دست یافت. جودوکار مغول در دیدار فینال این وزن به مصاف اوا سرنوویتسکی رفت و با کسب یک امتیاز وازاری حریف مجار خود را مغلوب کرد. مونخابات که در رده بندی جهانی این وزن در صدر قرار دارد از سد جودوکار شماره هشت جهان گذشت.

در وزن منهای ۵۲ کیلوگرم زنان، ماجلیندا کلمندی از کوزوو بر سکوی اول ایستاد. تنیس باز اهل کوزوو در فینال این وزن با آندرا چیتو از رومانی روبرو شد و با کسب یک وازاری حریف رومانیایی خود را مغلوب کرد. کلمندی که جودوکار شماره یک جهان است با این مدال طلا برگی زرین به کارنامه خود افزود.

در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم، تلما مونتیرو از پرتغال مدال طلا را به گردن آویخت. جودوکار پرتغالی در این فینال این وزن لتیسیا بلو از فرانسه را از پیش رو برداشت. جودوکار فرانسوی در ابتدا یک اخطار شیدو گرفت و سپس یک امتیاز وازاری نیز به حریف داد تا به مدال نقره قناعت کند.

در وزن منهای شصت کیلوگرم مردان، اورخان سافاروف از آذربایجان حائز مدال طلا شد. جودوکار آذربایجانی در فینال این وزن با آمارتوشوین داشداوا از مغولستان روبرو شد و در حالی که حریف مغول با یک اخطار شیدو از وی جلو بود توانست با کسب یک امتیاز وازاری و تحمیل یک اخطار شیدو پیروز میدان شود.

در وزن منهای ۶۶ کیلوگرم هم سکوی اول به دیمیتری شیرشان اختصاص یافت. جودوکار اهل بلاروس در دیدار فینال این وزن با طرلان کریموف از آذربایجان مبارزه کرد و و تنها پس از گذشت ۴۵ ثانیه حریف آذربایجانی خود را با یک ایپون مغلوب کرد.