وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آغاز انتخابات در جمهوری خودخوانده دونتسک

آغاز انتخابات در جمهوری خودخوانده دونتسک
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پس از انتخابات پارلمانی در اوکراین این بار حوزه های رأی گیری از صبح روز یکشنبه برای انتخابات در مناطق شرقی این کشور گشوده شد.

الکساندر زاخارچنکو نخست وزیر جمهوری خودخوانده خلق دونتسک، روز یکشنبه پس از انداختن رأی خود در صندوق گفت: «البته مذاکرات وجود خواهد داشت اما بلافاصله انجام نخواهد گرفت. بعد از انتخابات امروز باید ببینیم واکنش کی یف چیست تا بر اساس آن کنش خود را انجام بدهیم.»

یکی از رأی دهندگان در مناطق شرقی اوکراین می گوید: «من روسی هستم و سال ۱۹۶۶ به اینجا آمدم. روح من روسی است و همه ما با روسیه خواهیم بود.»

شهروند دیگری می گوید: «ما هیچ درآمدی نداریم. پسرم بیکار است. پنج سر عائله دارد. وحشتناک است، هیچ کمک هزینه ای نداریم. این برای دولت کی یف یک شکست است.»

اوکراین و بیشتر کشورهای جهان و به ویژه دولت های غربی از به رسمیت شناختن این انتخابات سر باز زده اند. اما دولت روسیه اعلام کرده که آن را به رسمیت می شناسد.

دولت اوکراین به خاطر تلاش جدایی طلبان برای کسب قدرت در مناطق شرقی دونتسک و لوهانسک، برای آنها پرونده جنایی باز کرده است.