خبر فوری
This content is not available in your region

انزجار احزاب و سیاستمداران پاکستانی نسبت به عاملان یکی از مرگبارترین حملات انتحاری در این کشور

نظرها
انزجار احزاب و سیاستمداران پاکستانی نسبت به عاملان یکی از مرگبارترین حملات انتحاری در این کشور
اندازه متن Aa Aa

مراسم تشییع جنازه قربانیان دردناک ترین حمله انتحاری ماههای اخیر در منطقه مرزی پاکستان و هند، صبح روز دوشنبه در لاهور برگزار شد. این حمله انتحاری در خط مرزی پاکستان و هند باعث کشته شدن بیش از 55 نفر و زخمی شدن دهها تن شد.

گروه شبه نظامی جندالله و گروه جماعت الاحرار که شاخه ای جداشده از طالبان پاکستان هستند، مسئولیت این حمله را برعهده گرفته اند. به گفته رسانه های پاکستانی این حمله مرگبارترین بمبگذاری انتحاری سالهای اخیر است که قربانیان زیادی بر جای گذاشته و باعث خشم و انزجار بسیاری از احزاب و سیاستمداران پاکستانی شد.

یکی از رهبران حزب تحریک سنی ها می گوید: “همیشه خواستار انجام عملیات ویژه برای پاکسازی تروریست ها از این منطقه بوده ایم، اگر طالبان و یا متحدان آنها فکر می کنند که این گونه می توانند ارتش پاکستان را تضعیف کنند و یا باعث دردسر پلیس شوند آنها اشتباه بزرگی مرتکب شده اند. “

این حمله انتحاری در نزدیکی یکی از پستهای بازرسی در گذرگاه مرزی واگا در خاک پاکستان رخ داد و اکثر قربانیان کسانی بودند که به دیدار رژه نظامی در این منطقه آمده بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.