خبر فوری
This content is not available in your region

تندروها در ایران مراسم عاشورا را به تظاهرات ضد آمریکایی تبدیل کردند

نظرها
تندروها در ایران مراسم عاشورا را به تظاهرات ضد آمریکایی تبدیل کردند
اندازه متن Aa Aa

در ایران برخی گروههای سیاسی تندرو روز سه شنبه به مناسبت سالگرد اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹، مراسم عاشورا را تبدیل به تظاهرات ضد آمریکایی کردند.

هدف این گروه ها اعمال فشار بیشتر بر حسن روحانی رئیس جمهور میانه رو، در آستانه دور تازه ای از مذاکرات هسته ای است که یک هفته دیگر بین مقامات ایران و آمریکا و اتحادیه اروپا آغاز خواهد شد.

یک شرکت کننده در این تظاهرات گفت: “امام حسین برای حقانیت و برای دین خدا شهید شده و برای ظلم ستیزی و مقابله با ظالمان و امروز ما آمریکا، اسرائیل و ایادی غربی آنها را ایادی ظلم می دانیم.”

علیرضا پناهیان، سخنران مراسم سالروز اشغال سفارت آمریکا نیز گفت: “باید به مذاکره کنندگان هسته ای حقوق مضاعف پرداخت شود، به دلیل اینکه اینها با وحشی های دنیا دارند مذاکره می کنند. وحشی های دنیا که اگر سر عقل نیایند حتما همه آنها را به دست خود و سربازانی که در منطقه داریم نابود خواهیم کرد.”

دور بعدی مذاکرات هسته ای ایران با کشورهای گروه پنج بعلاوه یک، سه شنبه آینده ۲۰ آبانماه برابر با ۱۱ نوامبر در مسقط، پایتخت عمان برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.