خبر فوری
This content is not available in your region

بورکینافاسو همچنان در انتظار یک دولت منتخب

نظرها
بورکینافاسو همچنان در انتظار یک دولت منتخب
اندازه متن Aa Aa

یک هفته پس از سقوط دولت بلز کومپائوره و تشکیل دولت موقت توسط نظامیان در بورکینافاسو، حالا جوانانی که در اعتراض به دولت سابق به خیابان آمدند در انتظار انتخابات دموکراتیک و تشکیل دولتی در جهت اندیشه های انقلابشان می گردند.

یکی از دانشجویان معترض می گوید: “اگر دولت موقت انگیزه های مهم جوانانی را که به خیابان آمدند، از جان خود گذشتند و عامل این خیزش مردمی شدند را فراموش کند و بگوید که آنها تنها عامل خرابکاری هستند مطمئن باشید که دوباره در اولین فرصت به خیابانها می آییم.”

همزمان در آکرا پایتخت غنا، کشورهای آفریقای غربی در جریان نشست اقتصادی گفتگوهای جامعی را برای برگزاری انتخابات و تشکیل دولت دموکراتیک در بورکینا فاسو انجام دادند.

جان درامانی ماهاما، رییس جمهوری غنا هم می گوید: “ما تا زمانی ادامه خواهیم داد تا بواسطه یک انتخابات دموکراتیک بهترین شخصی که مردم احترام زیادی برایش قائلند و انسانی ملی گراست و اعتبار کافی برای اداره کشور را دارد برگزیده شود. این هدف نهایی ما از این نشست است.”

پیش تر هم نمایندگانی از اتحادیه آفریقا به بورکینا فاسو رفته اند تا در گفتگو با نظامیان که کنترل دولت موقت را بر عهده دارند، راهی سریع برای جایگزینی دولت سرنگون شده کومپائوره بیایند.

به نظر می رسد مشکل اصلی، نبود یک جایگزین معتبر و مطمئن در میان مخالفان دولت سابق است. کسی که بتواند قدرت در بورکینا فاسو را عهده دار شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.