خبر فوری

تخفیف به بریتانیا در بودجه اتحادیه اروپا

تخفیف به بریتانیا در بودجه اتحادیه اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت بریتانیا روز جمعه از پیروزی خود در نبرد بر سر سهم خود در لایحه بودجه اتحادیه اروپا خبر داد. بریتانیا اعلام کرد که تنها نیمی از آنچه را که پیش تر در بروکسل تعیین شده بود خواهد پرداخت.

جورج اوزبورن، وزیر اموراقتصادی و دارایی بریتانیا پس از دیدار با دیگر همتایان خود در بروکسل به خبرنگاران گفت که با پرداخت حدود نیمی از رقم 2 میلیارد و 100 میلیون یورو موافقت شده است.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا نیز گفت: «این مساله فراتر از امری اجتناب ناپذیر بود زیرا نیمی از این لایحه کاسته شده و با تاخیر [برای پرداخت] همراه شده است. هیچ بهره ای پرداخت نمی شود و ما قوانین را تغییر داده ایم. بنابراین خبر خیلی خوب این است که دیگر چنین اتفاقی روی نمی دهد.»

براین اساس بریتانیا مبلغ مشارکت اضافی خود را به جای دسامبر سال۲۰۱۴ در شش ماهه دوم سال ۲۰۱۵، در دو بخش و در مجموع حدود یک میلیون یورو پرداخت می کند.

جرون دایسلبلوم، وزیر امورخارجه هلند می گوید: «من نمی توانم آمار و ارقام بریتانیا را تائید کنم. تنها چیزی که می دانم این است که بریتانیا حق تخفیف دارد که آن هم برای دوره ای طولانی داشته و البته مکانیسم تخفیف بر سهم جدید هم اعمال می شود. پس اینگونه نیست که بریتانیا امروز تخفیفی اعمال کرده باشد.»

در همین حال حزب کارگر بریتانیا که اپوزیسیون دولت به شمار می رود به انتقاد از این اقدام برآمده است. سران این حزب می گویند که در ازای این تخفیف، دولت پولی برای مالیات دهندگان بریتانیایی پس انداز نمی کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.