خبر فوری
This content is not available in your region

خانواده های دانشجویان ناپدید شده مکزیکی ادعای کشته شدن آنها را رد می کنند

نظرها
خانواده های دانشجویان ناپدید شده مکزیکی ادعای کشته شدن آنها را رد می کنند
اندازه متن Aa Aa

تصاویر ارسالی از مکزیک، بقایای اجساد سوزانده شده ای را نشان می دهد که احتمال می رود متعلق به 43 دانشجویی باشد که شش هفته پیش در جنوب غرب این کشور ربوده شدند.

دولت مکزیک می گوید در این مدت 74 نفر بازداشت شده اند که تعداد زیادی پلیس، کارمند دولت و همچنین گانگستر در میان آنها یافت می شود.

بنا به گفته مقامات مکزیکی سه تن از بازداشت شدگان اذعان کرده اند که پس از تحویل گرفتن این دانشجویان از پلیس، آنها را به قتل رسانده و بقایای اجساد آنها را پس از سوزاندنشان به رودخانه ریخته اند.

اما خانواده های این دانشجویان ضمن رد این ادعاها، خواستار اطلاعات دقیقی درباره سرنوشت فرزندانشان هستند.

یکی از آنها می گوید: “ما بعنوان خانواده های دانشجویان نمی توانیم چنین اظهاراتی را بپذیریم. دادستان کل هم نسبت به صحت این ادعاها ابراز تردید کرده است. ما نمی گوییم که نتیجه تحقیقات را نمی پذیریم بلکه ما نتیجه را همراه با مدرک می پذیریم. زمانی که ما نسبت به صحت اظهارات دادستان کل یقین پیدا کنیم، نتیجه تحقیقات آنها را هم خواهیم پذیرفت.”

همزمان انریک پنا نیتو، رییس جمهور مکزیک، به خانواده های دانشجویان ناپدید شده، در مورد پیگیری تحقیقات و مجازات عاملان آن اطمینان داد.

او گفت: “من همبستگی کامل خودم با خانواده ها، اقوام و همکاران این دانشجویان و همچنین حمایت دولتم را از آنها اعلام می کنم. تحقیقات تا مرحله نهایی و مجازات تمام عاملان آن تحت قوانین کشور، ادامه خواهد یافت.”

پلیس مکزیک چهار روز پیش، خوزه لوییس آبارکا، شهردار سابق ایگوالا و همسرش را به ظن صدور دستور حمله به این دانشجویان، دستگیر کرد.

خواهر همسر شهردار سابق ایگوالا، از قاچاقچیان معروف مواد مخدر در مکزیک است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.