خبر فوری

بهای انرژی در اروپا با فرارسیدن زمستان

 نظرها
بهای انرژی در اروپا با فرارسیدن زمستان
اندازه متن Aa Aa

قیمت برق به طور پیوسته در سراسر اروپا افزایش می یابد و در بیشتر کشورها، بویژه آنهایی که سعی می کنند از نظر تولید انرژی مستقل باشند، مالیات بخش عمده ای از قبوض انرژی را به خود اختصاص می دهد. اگر شما در آلمان، دانمارک یا پرتغال زندگی می کنید قبوض شما حاوی بالاترین نرخ مالیات در اروپاست.

آلمان گرانترین هزینه برق را در اروپا دارد. تقریبا سی سنت برای هر کیلو وات ساعت در حالی که متوسط هزینه برق در اروپا بیست سنت است. حتی در اقتصادهای بزرگ اروپایی مانند فرانسه و بریتانیا هزینه های برق نصف آلمان است.

با این حال، آلمان تصمیم گرفته که به سمت انرژی های سبز برود. امروزه انرژی های تجدید پذیر حدود سی درصد کل تولید برق در آلمان را به خود اختصاص داده اند اما شکاف میان این میزان عرضه و تقاضا، هنوز با سوخت های معمولی پر می شود.

در این برنامه «اقتصاد واقعی» بهای انرژی در اروپا را بویژه در آلمان را بررسی کرده ایم و همچنین با “ فاتح بیرول” اقتصاددان ارشد آژانس بین المللی انرژی در مورد منابع مطمئن انرژی در اروپا و هزینه های آن به گفتگو نشسته ایم.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.