خبر فوری
This content is not available in your region

تعدادی از فرماندهان نظامی عراق برکنار شدند

نظرها
تعدادی از فرماندهان نظامی عراق برکنار شدند
اندازه متن Aa Aa

نخست وزیرعراق بیست و شش نفر از فرماندهان نظامی این کشور را برکنار کرد.

حیدر العبادی روز چهارشنبه در راستای مبارزه با فساد و تقویت ارتش این کشور ضمن برکناری این فرماندهان، ده نفر دیگر را هم بازنشسته کرد.

تصمیم نخست وزیرعراق بازتاب گسترده ای در مطبوعات و رسانه های این کشور داشت.

یکی از شهروندان عراقی در این باره می گوید: «به نظر من تصمیم نخست وزیر و فرمانده کل قوا برای برکناری تعدادی از فرماندهان وزارت دفاع و بازنشسته کردن برخی دیگر، یک اقدام شجاعانه در زمان مناسب بود برای اینکه نهادهای نظامی از موانع زیادی در رنج هستند.»

آقای العبادی برخورداری فرماندهان جدید از صفاتی چون شجاعت، صداقت و کارآمدی را دلیل انتخاب آنها عنوان کرده است.

احمد الشریفی، تحلیلگر مسائل نظامی عراق در این باره می گوید: «در راستای اصلاح بخش امنیتی، تغییر برخی فرماندهان بمنظور ارتقاء توانایی جنگی و ظرفیت های آموزشی لازم بود. بعلاوه توانایی های فردی افراد برای فرماندهی هم مسئله مهمی است.»

طبق این تصمیم که می تواند قدرت نظامی بغداد را در مبارزه با نیروهای داعش تحت تاثیر قرار دهد بابکر زیباری، رییس ستاد مشترک ارتش عراق جای خود را به خورشید رشید داد. علاوه بر سرلشگر رشید، هفده نفر دیگر نیز به سمتهای جدید نظامی منصوب شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.