خبر فوری
This content is not available in your region

اوباما: آینده تجاری آمریکا تنها در شرق رقم خواهد خورد

اوباما: آینده تجاری آمریکا تنها در شرق رقم خواهد خورد
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا با شرکت در نشست اتحادیه ملل آسیای جنوب شرقی موسوم به «آسه آن» بر اهمیت شرق دور و بازارهای آن برای ایالات متحده سخن گفت.

رییس جمهوری آمریکا با سفر به میانمار (برمه سابق)، کشوری که از سال 2011 دیکتاتورهای نظامی آن سقوط کرده اند، با تین سن ناپیداو، رییس جمهوری آن کشور نیز گفتگو کرد.

اوباما در حاشیه این نشست گفت: “در شش سال گذشته ما موفق شدیم پرتوان تر از گذشته، روابطمان را محکم تر کنیم. همه موافقیم که می توان بیش از این هم پیش رفت. بی دلیل نیست که ایالات متحده مایل به گسترش روابط در آسه آن است، همزمان باید به منافع ملی ومشترک کشورهای عضو این پیمان فکر کنیم.”

ایالات متحده برای افزایش منافع خود در شرق دور نیاز به ثبات و صلح دارد و رییس جمهوری این کشور درباره راه حل کاهش تنشهای دیپلماتیک بین چین و ژاپن گفتگو کرد.

همچنین وی در این نشست موفق شد با دیمیتری مدودیف، نخست وزیر روسیه دیدار کند. وی نتیجه این دیدار را کاملا مثبت ارزیابی کرد.

.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.