خبر فوری
This content is not available in your region

پینک فلوید با "رودخانه بی پایان" به میدان آمد

نظرها
پینک فلوید با "رودخانه بی پایان" به میدان آمد
اندازه متن Aa Aa

نام “پینک فلوید“، گروه راک افسانه ای بریتانیا با انتشار آلبوم جدیدی به نام “رودخانه بی پایان“، که می تواند آخرین کار هنری این گروه باشد، بازهم در دنیای موسیقی مطرح شده است.

آلبوم جدید که پس از بیست سال به نام “پینک فلوید” بیرون آمده است با موفقیت زیادی روبروست و پیش فروش آن در “آمازون” رکورد شکسته است.

این آلبوم به “ریچارد رایت“، عضو گروه که در سال ۲۰۰۸ میلادی در اثر بیماری درگذشت، تقدیم شده است.

آلبوم عمدتاً شامل آهنگ هایی است که با همکاری “رایت“، “دیوید گیلمور” و“نیک میسین” در سال ۱۹۹۳میلادی برای اجرای عمومی ساخته شده بود و یکسال بعد با نام “ناقوس جدایی” منتشر
شده بود. موسیقی آن بدون کلام است و فقط یک ترانه به نام “رساتر از کلمات” در آن جای دارد.

دیوید گیلمور، گیتاریست و خواننده گروه می گوید جوهر کارهایی که نیک میسن، او و ریچارد رایت سالهای پیش با هم انجام داده اند، در این آلبوم وجود دارد.

او می گوید: “این موضوع بسیار واضح بود بنابراین تصمیم گیری برای انجام و انتشار کار، سریع و آسان بود.”

گیلمور و میسن، آخرین بازماندگان گروه، هنوز به نام پینک فلوید کار می کنند. راجر واترز بنیانگذار گروه سال ۱۹۸۰ میلادی پس از اختلاف و دعوا، گروه را ترک کرد تا به تنهایی کار کند.

پینک فلوید جدا از موسیقی برای کاربرد ابداعی نمایش نور و ابتکارهای هنری مشهور است.

ابری پاول، مدیر طرح های هنری که از سال ۱۹۸۶میلادی با این گروه کار کرده می گوید: “این آلبوم با کارهای قبلی تفاوت زیادی دارد. حتی اگر شاید آخرین آلبوم پینک فلوید باشد که البته هرگز نباید این را گفت، بیشتر موزیک آمبیانس است و بر مبنای آهنگهای دوره انتشار “ناقوس جدایی” تهیه شده است، بنابراین به چیزی کمی متفاوت نیاز داشت. ممکن است این آخرین آلبومشان باشد، بنابراین به چیزی لطیف تر نیاز داشت نه چیزی که همه آن را می شناختند.”

آلبوم “رودخانه بی پایان“، با روی جلدی سؤال برانگیز، مردی را نشان می دهد که درحالی که پشت به بیننده دارد، قایقی را روی ابرها بسوی مکانی نامعلوم می راند، مکانی که می تواند محل طلوع یا غروب خورشید باشد.

آلبوم جدید گروه پینک فلوید برای فروش آماده شده و در دسترس علاقمندان است.