خبر فوری
This content is not available in your region

درگیریهای خشونتبار بین دانش آموزان پاریسی و پلیس فرانسه

نظرها
درگیریهای خشونتبار بین دانش آموزان پاریسی و پلیس فرانسه
اندازه متن Aa Aa

تظاهرات دانش آموزان پاریسی در اعتراض به رفتار خشونت آمیز پلیس فرانسه، به درگیری میان نیروهای امنیتی و دانش آموزان انجامید.

دهها تن از دانش آموزان پاریسی در حمایت از رمی فرس، فعال محیط زیست که دو هفته پیش در جریان اعتراضات به ساخت یک سد، جانش را از دست داده بود در نزدیکی میدان باستی پایتخت، دست به تظاهرات زده بودند.

رمی فرس، فعال محیط زیست در اثر برخورد نارنجک صوتی که از سوی نیروهای پلیس پرتاب شده بود، جان خود را در یک تظاهرات اعتراضی در جنوب غربی فرانسه از دست داد.

در روز بیست و ششم اکتبر این پسر جوان با گروهی از فعالان محیط زیست در اعتراض به ساخت یک سد در محل ساخت آن گردهم آمده بودند که رمی فرس در حمله پلیس از پای درآمد. وی اکنون به نماد مبارزات دانشجویی و دانش آموزی علیه خشونت پلیس فرانسه تبدیل شده است.

پلیس فرانسه ابتدا مرگ این فعال محیط زیست بر اثر برخورد نارنجک صوتی را انکار می کرد اما در تحقیقات بعدی مشخص شد که نیروهای پلیس از همان ابتدا می دانستند که مسئول مرگ رمی فرس هستند این موضوع خشونت و انزجار معترضان را بیشتر کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.