خبر فوری
This content is not available in your region

هلند۱۵۰ هزار قطعه مرغ آلوده را معدوم می کند

هلند۱۵۰ هزار قطعه مرغ آلوده را معدوم می کند
اندازه متن Aa Aa

بدنبال مشاهده ویروس آنفلوانزای مرغی در یک مرغداری در روستای «هکندورپ» واقع در مرکز هلند، مقامات بهداشتی این کشور روز یکشنبه تصمیم به معدوم کردن ۱۵۰ هزار قطعه مرغ آلوده گرفتند.

یکی از مسئولان سازمان مواد غذایی و دارویی هلند گفت: «با استفاده از گاز دی اکسید کربن مرغهای آلوده را معدوم می کنیم. این شیوه زمانبر است. وقتی از اطمینان حاصل شد مرغهای آلوده را جمع آوری می کنیم. تدابیر لازم اندیشیده شده و شرایط تحت کنترل است. تمام سعی خود را بکار خواهیم برد تا از شیوع ویروس جلوگیری کنیم.»

همزمان، کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد به منظور مقابله با ویروس آنفلوانزای مرغی از نوع H5N8 روز دوشنبه تدابیر پیشگیرانه اتخاذ می کند.

اقدامات فوری و موقت اتحادیه اروپا در مقابله با این ویروس شامل ممنوعیت انتقال و فروش مرغ و محصولات مربوط به آن از مناطق آلوده هلند به اتحادیه اروپا و کشورهای ثالث خواهد بود.

مسئولان و کارشناسان، احتمال انتقال این ویروس به انسان در صورت سر و کار داشتن با مرغ آلوده از فاصله بسیار نزدیک را مردود نمی دانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.