خبر فوری
This content is not available in your region

ناتو نگران تمرکز نیروهای روسیه در مرز اوکراین است

نظرها
ناتو نگران تمرکز نیروهای روسیه در مرز اوکراین است
اندازه متن Aa Aa

ینس اشتولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، “ناتو“، بار دیگر در مورد تمرکز نیروهای روسیه در داخل و اطراف اوکراین هشدار داده است.

اظهارات آقای اشتولتنبرگ با بیانیه روز گذشته وزیران خارجه اتحادیه اروپا که به اجتماع افراد بدون هویت و نیروهای خارجی در مرز اوکراین، بدون ذکر نام روسیه اشاره دارد، در تناقض است.

دبیر کل ناتو گفت: “نظرات ما با نظرات منابع دیگر در مورد تمرکز نیروهای نظامی در داخل اوکراین مطابقت دارد، اما ما این تمرکز را در داخل روسیه در مرز با اوکراین هم می بینیم که شامل افراد، تجهیزات، توپخانه و سیستمهای مدرن دفاع هوایی است. تمرکزی است جدی.”

ناتو و اتحادیه اروپا ارسال تجهیزات نظامی به اوکراین را رد کرده اند، اما ناتو به دولت اوکراین برای خرید تدارکات نظامی، و قابلیتهای فرماندهی و کنترل، کمک مالی می رساند. با وجود این، دبیر کل ناتو گفته است هم این سازمان و هم اتحادیه اروپا خواهان راه حلی مسالمت آمیز هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.