خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش اسرائیل به مصوبه پارلمان اسپانیا

نظرها
واکنش اسرائیل به مصوبه پارلمان اسپانیا
اندازه متن Aa Aa

دولت اسرائیل به تصمیم پارلمان اسپانیا مبنی بر به رسمیت شناختن دولت فلسطین واکنش نشان داد.

پارلمان اسپانیا روز سه شنبه به طرح «به رسمیت شناختن دولت فلسطین» رای مثبت داد و از دولت خواست تا این مصوبه را اجرایی کند.

امانوئل نهشون، سخنگوی وزارت امورخارجه اسرائیل در واکنش گفت: «به نظر ما چنین اعلام هایی از سوی پارلمان های اروپایی، تنها منجر به این احساس می شود که گویی فلسطینی ها نیازی به مذاکره ندارند.»

از سوی دیگر در رام الله واقع در کرانه باختری حنان عشراوی، عضو مجلس قانونگذاری فلسطین بر این باور است که: «اکنون حرکتی برای تعاملی مثبت بر سر به رسمیت شناختن دولت فلسطین و سرمایه گذاری در صلحی عادلانه وجود دارد. در غیراین صورت اسرائیل سیاست تخریب “راه حل دو دولت” و نابودی فرصت داشتن یک دولت فلسطینی ماندگار را ادامه می دهد.»

تلاش در اروپا به منظور فشار به دولت اسرائیل برای پذیرش «راه حل دو دولت» در حالی است که سیاست شهرک سازی از سوی کابینه بنیامین نتانیاهو همچنان پیگیری می شود.

قطعنامه ۴۴۶ سازمان ملل متحد مصوب مارس ۱۹۷۹ میلادی در خصوص شهرک سازی در مناطق عرب نشین و نیز اشغال سرزمین های کرانه باختری و شرق بیت المقدس ابراز نگرانی کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.