خبر فوری
This content is not available in your region

احتمال کمبود شکلات در دنیا تا پنجاه سال آینده

نظرها
احتمال کمبود شکلات در دنیا تا پنجاه سال آینده
اندازه متن Aa Aa

تولیدکنندگان بزرگ شکلات در دنیا خبر خوبی برای عاشقان این ماده ندارند. به گفته شرکتهای بزرگ سازنده شکلات، تا پنجاه سال آینده دنیا با کمبود شکلات مواجه خواهد شد.

روزنامه واشنگتن پست نیز در گزارشی نرخ مصرف شکلات در دنیا را بیشتر از میزان تولید آن اعلام کرده است. به گزارش این روزنامه در سال گذشته ۷۰ هزار تن بیشتر از میزان تولید، شکلات مصرف شده است.

پل یانگ، تولیدکننده شکلات در لندن می گوید: «اگر شرکتهای بزرگ نمی توانند کاکائوی خود را از آفریقای غربی تهیه کنند توجه خود را به مناطق دیگر جلب خواهند کرد، شاید جاهایی که من از آنجا کاکائو می خرم. این مراکز با کمبود مواجه خواهند شد و قیمتها بدین ترتیب می تواند افزایش یابد امری که بر روی تولیدکنندگان و مشتریان تاثیر منفی خواهد گذاشت.»

شرایط جوی نامساعد در ساحل عاج کشوری که ۷۰ درصد کاکائو در جهان را تولید می کند موجب شده میزان تولید شکلات در دنیا با افت روبرو شود.

افزایش روز افزون مصرف شکلات در دنیا خصوصا در چین از دیگر عوامل کمبود احتمالی این ماده خواهد بود.

شبکه بلومبرگ در این رابطه مصرف شکلات در دنیا را در سال ۲۰۱۳ با افزایش ۲ درصدی گزارش می دهد. براساس پیش بینی های این شبکه اقتصادی، مصرف شکلات در سال ۲۰۱۴ با رشد ۲.۱ درصدی معادل ۷ میلیارد ۳۰۰ میلیون تن خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.