خبر فوری
This content is not available in your region

دعوت از شهروندان فرانسوی به جهاد در ویدئوی جدید داعش

نظرها
دعوت از شهروندان فرانسوی به جهاد در ویدئوی جدید داعش
اندازه متن Aa Aa

اعضای گروه افراطی موسوم به «خلافت اسلامی»، داعش، روز چهارشنبه (۱۹ نوامبر) با انتشار ویدئویی با عنوان «منتظر چه هستید؟» از هموطنان مسلمانان خود می خواهند تا با مهاجرت به عراق و سوریه به آنان بپیوندند.

سه جوان در این ویدئو که درستی آن مورد تایید یورونیوز نیست با سوزندان پاسپورتهای دولت فرانسه به زبان فرانسه و بزغم خود از هم مسلکانشان می خواهند تا اگر نمی توانند به آنان بپیوندند در کشور محل اقامتشان «جهاد» کنند و به هر طریقی که می توانند «کفار» را هدف بگیرند.

در این ویدئوی حدوداً هفت دقیقه ای تصاویر تکان دهنده سربریدن چند روز پیش گروگان آمریکایی و سربازان سوری دوباره گنجانده شده است.

از «میکائیل دوس سانتوس» و «ماکسیم اُشار» هر دو ۲۲ ساله و شهروند فرانسه بعنوان جلادان داعش نامبرده می شود که در سر بریدن گروهی گروگانان شرکت داشتند.

گمان می رود حدود یک هزار تبعه فرانسه با هدف پیوستن به داعش وارد عراق و سوریه شده اند.

بخش دیگری از این ویدئو تصاویر کشتار سربازان عراقی و شیعیانی است که داعشی ها آنها را رافضی می نامند و ریختن خونشان را مباح می دانند.

تصاویر یاد شده پس از صحنه بمباران منطقه ای مسکونی توسط هواپیمایی جنگی و نشان دادن افراد غیرنظامی غرق در خون قرار داده شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.