خبر فوری
This content is not available in your region

قدردانی از باراک اوباما برای حمایت از مهاجران غیرقانونی

نظرها
قدردانی از باراک اوباما برای حمایت از مهاجران غیرقانونی
اندازه متن Aa Aa

صدها تن از طرفداران حقوق مهاجران در آمریکا به نشانه حمایت از اقدام باراک اوباما، رییس جمهوری این کشور برای اصلاح نظام مهاجرتی، در برابر کاخ سفید گردهم آیی کرده و با شعارهایی از آقای اوباما تشکر کردند.

نزدیک به پنج میلیون نفر از مهاجران غیرقانونی که والدین فرزندانی هستند که شهروند قانونی آمریکا محسوب می شوند یا اقامت دائم دارند، می توانند اجازه اقامت و مجوز کاری سه ساله درخواست کنند.

یک مددکار اجتماعی در دانشگاه کاتولیک آمریکا گفت: «ما واقعا خوشحالیم و این یک لحظه تاریخی است. من فکر می کنم رییس جمهور با این اقدام کار بزرگی را انجام داده است.»

رامون رومرو، یک نماینده حزب دموکرات از ایالت تگزاس گفت: «آقای اوباما بسیار صریح بود و گفت این یک اجازه موقت برای بسیاری از خانواده هایی است که سال ها با ترس زندگی کرده اند. اکنون آنها کمی آرامش پیدا می کنند. امشب از خوشحالی، اشکهای بسیاری در اینجا و در سراسر امریکا ریخته شد.»

به گفته کارشناسان، حکم رییس جمهوری آمریکا تقریبا شامل نیمی از یازده میلیون مهاجران غیرقانونی در این کشور می شود که اغلب از آمریکای لاتین آمده و از سالها پیش در آمریکا زندگی می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.